LEXINFO Infokommunikációs szaknyelvi vizsga angol és német nyelvből

Nyelvvizsgára van szükséged a tanulmányaidhoz, diplomádhoz vagy egy új munka megszerzéséhez?

Ne csüggedj! Van egy jó megoldásunk számodra!

Tegyél infokommunikációs szaknyelvi vizsgát!

A LEXINFO Infokommunikációs szaknyelvi vizsga Magyarországon egyedülálló államilag elismert infokommunikációs szaknyelvi nyelvvizsgarendszer, amely ANGOL és NÉMET nyelvből B1 (alap), B2 (közép), C1 (felső) szinten kínál informatikai szaknyelvű szóbeli, írásbeli és komplex típusú nyelvvizsgára vizsgalehetőséget.

A vizsgarendszer megfelel az Európa Tanács által ajánlott Közös Európai Referenciakeret (KER) elvárásainak. A sikeres nyelvvizsgáról készült bizonyítványok a KER szerinti besorolási szinteket is tartalmazzák.

A LEXINFO Infokommunikációs szaknyelvi vizsgarendszer jellegzetességei:

• Nem tartalamaz nyelvtani tudást mérő feladatokat, azaz nincs nyelvtani teszt.
  • Csak az informatikáról szól (nem kérdezünk főzésről, utazásról, családról stb.), az informatikában jártas vizsgázók saját szakmai területükön nyelvileg is otthonosabban mozognak, ezért a vizsga jobban megfelelhet nekik, mint egy általános nyelvvizsga.
  • Kiválthatja az általános nyelvi vizsgát
  • B2 és C1 szinten a vizsgázó előre elkészített saját PowerPoint bemutatón adhat számot készségeiről egy általa választott informatikai témában.

A felkészüléshez rendelkezésre állnak:

• a vizsgafelkészülést célzó tankönyveink és gyakorló füzeteink
  • felkészítő tanfolyamaink, melyek próbavizsgával zárulnak
  • mintafeladatsorok a www.lsi.hu/lexinfo honlapunkon

A vizsga letehető az LSI Informatikai Oktatóközpont által működtetett LEXINFO Nyelvvizsga-központban, valamint az ország több pontján, évente három–négy alkalommal.

LEXINFO Infokommunikációs szaknyelvi vizsgára felkészítő tanfolyam

A LEXINFO nyelvvizsgák sikerét vizsgafelkészítő tanfolyamok segítik elő, amelyek egy, a nyelvvizsgán már lefutott vizsgasor megírásával végződnek. A felmerülő igény szerint ezek a tanfolyamok 2 szinten (B1 alapfok, B2 középfok), mind szóbeli, mind írásbeli vizsgára készítenek fel. A vizsgafelkészítő tanfolyami oktatók mindegyike egyben akkreditált LEXINFO vizsgáztató, akik jól ismerik a vizsga követelményeit és az értékelési szempontokat. A felkészítő tanfolyam záróteszttel végződik, így minden diák konkrét visszacsatolást kap a tudásáról, hiszen az éles vizsgával mindenben megegyező próbavizsgát tesz.

Bővebb információt itt találsz: www.lsi.hu/lexinfo

www.sze.hu

Vizsgákra jelentkezni az alábbi módokon lehet:

A Jelentkezési lap teljes kitöltésével és a befizetést igazoló csekkszelvény, illetve a banki átutalás másolatának mellékelésével lehet.

Felhívjuk figyelmedet arra, hogy jelentkezésed csak akkor válik érvényessé, ha a hiánytalanul kitöltött jelentkezési lap és a vizsgadíj beérkezett.

LEXINFO NYELVVIZSGADÍJAK 2011. JÚNIUS 1-TŐL

SZINT/TÍPUS

Szóbeli

Írásbeli

Komplex

B1

12.900.-

11.900.-

20.900.-

B2

14.900.-

13.900.-

23.900.-

C1

15.900.-

14.900.-

26.900.-

Plusz 2.000.- Ft regisztrációs díj, mely egy adminisztrációs átalánydíj, amelyet minden vizsgajelentkezéskor egyszer kell megfizetni, függetlenül a vizsga szintjétől, ill. típusától.

LEXINFO Infokommunikációs szaknyelvi vizsgafelkészítő jelentkezés:

Széchenyi István Egyetem

9026 Győr Egyetem tér 1.

Telefon:0696613552

E-mail: inok@sze.hu

Központi áramszünet 2017. augusztus 25. - 2017. augusztus 26.
Tantárgyválasztás a 2017/2018. tanév első félévére 2017. augusztus 28. 06:00 - 2017. szeptember 2. 23:55
Gólyahét 2017. augusztus 30. 00:00 - 2017. szeptember 3. 12:00